تنظیم برترین اهداف با دانش

دی ۲۲, ۱۳۹۶
| | |
اشتراک گذاری:

هرفردی در زندگی خود اهداف متفاوت و زیادی را در ذهن می پروراند. نکته مهم آن است که بدانیم کدام اهداف برای ما مهمتر بوده و در زندگی ما تاثیر بیشتری را خواهند داشت. برای اینکه بتوانیم از میان آنها برترین ها را انتخاب کنیم لازم است برخی نکات را بدانیم :
هفت راه روانشناسی برای پشتیبانی از فکرتان و رسیدن به اهداف کسب و کاریتان
۱- برجسته سازی
آیا می خواهید حداکثر عملکردتان را به دست آورید؟ اهداف را بهم بسط دهید و آن را قابل دسترس تر بسازید . استاد دانشگاه روانشناسی پنسیلوانیا دریافتند که اهداف بزرگ ، اهداف بلند مدت بسیار بهم وابسته هستند و با بهبود عملکرد اهداف کوچک در ارتباط هستند .
هرچه اهداف بالاتر ، دستیابی به آن ها نیز نیاز به تلاش بیشتر دارد.
۲- تمرکزتان را محدود کنید
شما می خواهید بیست مشتری جدید داشته باشید ،پس باید خط تولیدتان را راه اندازی کنید و مکان جدیدی را بیابید.لیست کارهای روزانه تان را کاهش دهید . در یک مطالعه مجله تحقیقاتی بازاریابی ،شرکت کنندگانی که فقط یک هدف داشتند دوبرابر بیشتر از کسانی که دو یا سه هدف داشتند به موفقیت نزدیک تر شدند .
۳- یک قلم بردارید
یک هدف دارید؟ آن را پایین صفحه بنویسید . در یک مطالعه در دانشگاه دومینیکن ،افرادی که اهدافشان را می نویسند تقریبا ۵۰درصد بیشتر از افرادی که صرفا در مورد آنها فکر می کنند به اهدافشان دست می یابند.
۴- به یک محدوده فکر کنید
مطالعه ای که در مجله تحقیقاتی مصرف کنندگان صورت گرفته است نشان می دهد که تعیین اهداف در یک محدوده (مثلا بالا بردن درآمد ۸تا۱۰درصد ) باعث می شود که دستیابی به یک عدد ثابت احتمال بیشتری داشته باشد . حتی پژوهشگران می گویند اینکار بهتر است : ” شما احتمالا تلاش بیشتری برای رسیدن به اهداف آینده تان کنید.”
۵- طراحی نقشه
هدف بزرگ است . طراحی یک بازی برای رسیدن به اهداف بهتر است . در یک مطالعه در مجله روانشناسی کاربردی ، شرکت کنندگانی که برای دستیابی به اهداف خاص در مدت زمان دو ساعت برنامه ریزی کردند احتمال بیشتری برای موفقیت داشتند . محققان نشان دادند ” وضوح و روشنی اهداف تداوم آن ها را افزایش می دهد، و افراد کمتر دچار اضطراب و ناامیدی و سرخوردگی می شوند.
۶- از یک دوست کمک بخواهید
دوستان و هیئت مدیره می توانندبه شما کمک کنند. تحقیقات نشان می دهند که زمانی که افراد گزارش پیشرفت هفتگی کارشان را به اشتراک می گذارند ، احتمال رسیدن به موفقیتشان ۷۶درصد افزایش می یابد.
۷- از کارتان راضی باشید
مغز ما به طور طبیعی می خواهد بر روی دلهره و اضطراب تاثیر بگذارد و آن را کاهش دهد. اما در یک مطالعه در سال۲۰۱۶ در شیکاگو یک را برای ایجاد رضایت درونی بیان کردند: بخودتتان برای آینده نزدیک پاداش دهید و دستاوردهای بزرگ را برای اهداف بلند مدتتان تعیین نمایید. هر آنچه که شما را به سمت دستیابی به هدف نهایی تشویق می کند را به عنوان پاداش برای خود در نظر بگیرید.

در: نشریه مسیر شغل ها
مقالات مرتبط

ذهن ما تصویری از دنیای ما

دی ۲۰, ۱۳۹۶ | محسن معتمدی

امروز به ذهن، نوع نگاه و اندیشه های خود به زندگی بیندیشید. تنها چیزی که به شدت بر...

ادامه مطلب ...

چه مشاغلی در صنایع غذایی وجود دارد ؟

دی ۱۸, ۱۳۹۶ | محسن معتمدی

صنایع غذایى به ‏مجموعه ای از واحد های صنعتی مرتبطی اطلاق مى‏شود که در حوزه ارتقاء کیفیت شیمیایى...

ادامه مطلب ...

علوم شناختی و اشتغال

دی ۱۸, ۱۳۹۶ | محسن معتمدی

علوم شناختی (Cognitive  Science ) و علوم اعصاب (Neuroscience) حوزه های جدیدی از دانش هستند که به صورت...

ادامه مطلب ...
jobfair