گزارش دومین نمایشگاه کار دانشگاه فردوسی مشهد – قسمت دوم

آذر ۲۳, ۱۳۹۶
| | |
اشتراک گذاری:

دومین نمایشگاه کار دانشگاه فردوسی،با حضور ۲۲ شرکت و با درخواست ۹۲ جایگاه شغلی برای استخدام برگزار شد.

تقریبا ۷۲۰۰ نفر کارجو از این نمایشگاه بازدید کردند و ۲۴۳۸  رزومه به شرکت های تحویل داده شد .

 

در ادامه نیاز های هر شرکت را بررسی می کنیم :

۱-شرکت فورج فلزات رنگین پارسیان

آقای محمد رضا منفرد، مدیر منابع انسانی شرکت فورج فلزات مشهد با حضور سه روزه خود در دومین نمایشگاه کار دانشگاه فردوسی این شرکت را این چنین معرفی کردند و با دانشجویان ارتباط مستقیم داشتند .

شرکت فورج فلزات رنگین پارسیان در زمینه تولید شیر آلات و لوله های ترکیبی پنج لایه و اتصالات مربوطه فعالیت می نماید . ایشان بیان کردند چشم اندازه آینده سازمان درجهت راه اندازی کامل مجموعه شامل واحدهای ریخته گری و ماهیچه گیری و خطوط سوم و چهارم لوله است و قطعاً این موارد باعث اشتغال زایی بیشتر جوانان و متخصصین می شود. این شرکت در حال حاضر۱۲۰ نفر نیروی کاری دارد و درصورت دستیابی به اهداف احتمال بکارگیری ۵۰ تفر دیگر نیز ممکن است .

شرکت فورج فلزات رنگین پارسیان در این نمایشگاه به دنبال ۱۰ نفر نیروی کار در زمینه های فروش شامل مدیر فروش و بازاریاب و کارشناس فروش در زمینه صنایع و برنامه ریزی و تولید بود و مهمترین مهارت های لازم برای حضور در این مجموعه را توانایی بازاریابی و دانش مهندسی می دانستند. ایشان مهمترین نقطه ضعف کارکنان را در بدو ورود به سازمان بی تجربگی و عمدتا عدم آشنایی با صنعت می دانند.

این سازمان با برگزاری کارگاه های آموزشی و ارزیابی شرکت کنندگان در پایان هردوره امکان پیشرفت را برای کارکنان فراهم می نماید و با این کار موجب می گردد توانایی های کارکنان نیز تقویت گردد،همچنین از عوامل مهم ارتقا مهارت ها در دانشگاه را برگزاری کارگاه های عملی بیان نمودند. معیار و تعریف موفقیت شغلی در این سازمان بدین گونه تعریف می شود:

حرکت در مسیر چارت سازمانی تعریف شده،اجرای وظایف مشخص هرشغل و دستیابی به اهداف تعیین شده .

 

۲-شرکت تکلان توس

آقای امیر هوشنگ حکاک، مدیر اداری و منابع انسانی شرکت تکلان توس در دومین نمایشگاه کار فردوسی به معرفی شرکت خود و ارتباط با دانشجویان علاقمند و جویایی کار پرداختند، ایشان در این حضور سه روزه بیان کردند:

شرکت تکلان توس شامل ۸ شرکت زیر مجموعه می باشد که زنجیره تامین این مجموعه را تشکیل داده و در راستای تولید سیستم کامل ترمز فعالیت می نمایید .این مجموعه با توجه به نیاز خودروسازان بطور مستمر در حال بهبود و توسعه محصولات خود می باشد و در چشم انداز خود توسعه و بهبود کیفیت را در اولویت قرار داده است.

در مجموع این هشت شرکت حدود ۶۸۰ نفر فعالیت می کنند و از آنجائیکه این مجموعه با قدمت حدود۳۰ سال خود مجموعه ای کامل از نیروهای مورد نیاز خود را در اختیار دارد ولیکن با توجه به روند بازنشستگی و نرخ تعدیل و بروز رسانی سالیانه خود بطور میوسط سالیانه تعدادی بین ۵۰ تا ۱۰۰ نفر نیروی جدید مورد نیاز دارد. مهمترین مهارت های لازم برای و رشته های مورد استفاده در این سازمان عبارتند از فارغ التحصیلان مهندسی مکانیک،مهندسی صنایع،مهندسی برق،مدیریت،بازرگانی و مالی که می توانند بعنوان نیروهای عملیاتی یا ستادی در فرآیندهای مختلف سازمان،ایفای نقش نمایند. بعلاوه ایشان مهمترین نقاط ضعف و قوت کارکنان را در ابتدای ورود به سازمان عدم انعطاف پذیری، تطابق پذیری با محیط و مسئولیت پذیری و تحمل و صبر بالا معولاً نقاط ضعف کارکنان در بدو ورود به سازمان تلقی شده است و برخورداری از خصیصه های فوق را نقطه قوت نیروهای جدیدالاستخدام می دانند.

این سازمان با برنامه ریزی آموزشی و برگزاری دوره های آموزشی(در داخل و خارج از شرکت)و نیز اعزام کارکنان به ماموریت های خارج از کشور به منظور آموزش های تخصصی و نیز Bench marking زمینه توسعه کارکنان خود را فراهم می آورد، همچنین مسیر ارتقاء شخصی کارکنان در سلسله مراتب سازمانی تعریف شده و کارکنان با طی تین مسیر معمولاً توانند و آماده قبول مسئولیت های بیشتر می شوند و گاهاً نیز با توجه به علائق کارکنان و نیاز سازمان، Job Rotation بعنوان یک راه کار نیز استفاده می شود . همچنین نقش دانشگاه را در بهبود و پروش نیروی موفق این چنین تعریف می کنند؛دانشگاه با برگزاری نمایشگاه های آشنایی با فرصت های شغلی مشابه نمایشگاه فعلی، برگزاری سمینارها و دعوت از صنعتگران جهت سخنرانی برای دانشجویان و برگزاری کارگاه های مهارت آموزی در حین تحصیل تحصیل برای دانشجویان در این امر می تواند بسیار مفیذ واقع شود.

معیار و تعریف موفقیت شغلی در این سازمان این چنین تعریف می شود:

دانش عمیق فرد از حوزه کاری که در آن قبول مسئولیت کرده است عامل اصلی موفقیت فرد می باشد، لیکن خصیصه های همچون انعطاف پذیری،تطتبق پذیری با محیط و مسئولیت پذیری و تحمل و صبربالا نشان از هوش بالای افراد و عامل موفقیت ایشان در شغلشان می باشد.

ادامه دارد …

در: گزارش نمایشگاه کار, همایش, یادداشت
مقالات مرتبط

توانمندی های مهم در زندگی

دی ۱۸, ۱۳۹۶ | محسن معتمدی

همه ما همیشه در زندگی به دنبال یادگیری مسائل مختلفی بوده‌ایم. چیزهای زیادی در مدرسه و دانشگاه یاد...

ادامه مطلب ...

مهارت‌های مهم برای پیشرفت شغلی

دی ۱۱, ۱۳۹۶ | محسن معتمدی

موفقیت و پیشرفت شغلی نیز مانند هر دستاورد دیگری به آسانی به دست نمی‌آید و باید برای دستیابی...

ادامه مطلب ...

تقویت هوش هیجانی

دی ۱۰, ۱۳۹۶ | محسن معتمدی

اگر نمی‌دانید به تقویت هوش هیجانی احتیاج دارید یا نه، صادقانه به سوالات زیر پاسخ دهید یا به این مقاله مراجعه کنید....

ادامه مطلب ...
jobfair