علوم شناختی در کارآفرینی و انتخاب شغل مناسب

مرداد ۲۲, ۱۳۹۶
| | |
اشتراک گذاری:

 

 

علوم شناختی در کارآفرینی و انتخاب شغل مناسب

 

نخستین کارگاه کاربرد علوم شناختی در کارآفرینی و انتخاب شغل مناسب که توسط انجمن توسعۀ مهارت های شغلی دانشگاه فردوسی مشهد و مرکز جامع آرن در تاریخ ۱۹/۱۱/۹۵ ساعت ۱۶الی ۱۹ در محل دانشکده کشاورزی برگزار گردید.

موضوع شناخت مهارت های شخصی و به طور کلی بررسی پتانسیل های هر فرد باعث می شود برنامه ریزی بهتری برای مسیر آینده خود داشته باشد .این موضوعی است که در بسیاری از کشورها ؛ به خوبی آزموده و اجرایی شده و دستاوردهای درخشان این کشورها در تولید علم ، ثروت و اشتغال از طریق کاربردی و اجرایی کردن علوم شناختی و علوم اعصاب در حوزه های مختلف ؛ به عنوان آئینۀ عبرت و چراغ راه ما در امر کارآفرینی می تواند راهگشا باشد .

در این دوره یک روزه شرکت کنندگان بامباحثی در خصوص نحوه فعالیت مغز انسان و تاثیر نواحی مختلف مغز بر نوع کار کارکنان آشنا گردیدند . همچنین از پیشرفت ها و تحقیقات در حال اجرا و یا اجرا شده در سراسر در دنیا در این زمینه آگاهی یافته و اهمیت آن بخوبی برایشان روشن گردید.

ابتدا توضیحاتی در زمینه علوم شناختی به شرکت کنندگان ارائه گردید و بیان کردند علوم شناختی که به طور ساده به صورت «پژوهش علمی درباره ذهن و مغز» تعریف می‌شود، شاخه‌ای میان‌رشته‌ای است که از رشته‌های مختلفی مانند روان‌شناسی، فلسفه ذهن، عصب‌شناسی، زبان‌شناسی، انسان‌شناسی، علوم رایانه و هوش مصنوعی تشکیل شده است. این علم به بررسی ماهیت فعالیت‌های ذهنی مانند تفکر، طبقه‌بندی و فرایندهای که انجام این فعالیتها را ممکن می‌کند می‌پردازد. به صورت مشخص تر از جمله اهداف اصلی این رشته پژوهش در زمینه بینایی، تفکر و استدلال کردن، حافظه، توجه، یادگیری، و مباحثی مربوط به زبان می‌باشد.

شرکت کنندگان در این کارگاه با علل انجام برخی کارها و عدم توانایی انجام برخی امور دیگر را بر اساس نوع کارکرد مغزی و تاثیر ان بر شخصیتیشان دانستند و به این مهم پی بردند که برای انتخاب صحیح ،انجام درست کارها و پیشرفت و ارتقاء در هر امری لازم است که از درون خود آگاهی داشته باشند تا در مسیر درست حرکت کنند.

 

 

 

در: کارگاه برچسب ها: انتخاب شغل, علوم شناختی, کارآفرینی
مقالات مرتبط

کارگاه نیاز سنجی تا دست یابی به ایده (Design thinking)

مرداد ۲۲, ۱۳۹۶ | امید

  کارگاه نیاز سنجی تا دست یابی به ایده   در این کارگاه که همزمان با نخستین نمایشگاه...

ادامه مطلب ...

انتخاب مناسبترین شغل بر اساس روش ACIP

مرداد ۲۲, ۱۳۹۶ | امید

    انتخاب مناسبترین شغل بر اساس روش ACIP   در این کارگاه که همزمان با نخستین نمایشگاه...

ادامه مطلب ...

آموزش صفر تا صد پیدا کردن یک کارفرما خوب

مرداد ۲۲, ۱۳۹۶ | امید

    آموزش صفر تا صد پیدا کردن یک کارفرما خوب   این کارگاه آموزشی  به منظوربیان اهمیت...

ادامه مطلب ...
jobfair