کارگاه خودشناسی شغلی با آزمون MBTI

مرداد ۲۲, ۱۳۹۶
| | |
اشتراک گذاری:

 

کارگاه خودشناسی شغلی با آزمون MBTI

 

کارگاه خودشناسی شغلی با آزمون MBTI در دانشگاه فردوسی توسط انجمن توسعه مهارت های شغلی در تاریخ ۱۰اردیبهشت ماه ۱۳۹۶ ساعت ۱۰ الی ۱۲ در محل دانشکده مهندسی برگزار شد.در ابتدا مهندس خاکسار توضیحاتی در زمینه شخصیت شناسی و اهمیت و جایگاه آن در انتخاب شغل و پیشرفت های شغلی برای شرکت کنندگان بیان کردند. همچنین تاثیر شخصیت شناسی بر انتخاب شغلی را به عنوان یکی از موثرترین راه ها برای افزایش بهره وری کارکنان در سازمان ها و مانعی برای ایجاد فرسودگی شغلی دانستند .

سپس به توضیح چهارحوزه مختلف در این تست پرداختند.در آزمون MBTI فرض بر این است که چهار حوزه مختلف وجود دارد که ما انسانها در آنها ترجیحات مشخصی داریم.کلمه ترجیحات یا Preferences از کلمات کلیدی در ادبیات تست شخصیت شناسی MBTI محسوب می‌شود.

درونگرایی و برونگرایی (دنیای مورد ترجیح) : دنیای مورد ترجیح شما چیست؟ آیا ترحیج می‌دهید بر دنیای درونی خودتان متمرکز باشید؟ یا تمرکز بر دنیای بیرونی را ترجیح می‌دهید؟ (درونگرا I – برونگرا E)

حسی بودن و شهودی بودن (مواجهه با اطلاعات): آیا صرفاً بر روی همان اطلاعاتی که دریافت می‌کنید متمرکز می‌شوید؟ (حسی – S)‌ یا اینکه اطلاعات و تفسیرها و معانی مورد نظر خود را بر آن می‌افزایید؟ (شمی یا شهودی یا N)

منطقی بودن یا احساسی بودن (تصمیم گیری و انتخاب‌ها): در زمان تصمیم گیری، آیا منطق را در اولویت قرار می‌دهید یا اینکه افراد و  و احساسات را در تصمیم خود دخیل می‌کنید؟ (منطقی T – احساسی F)

جستجوی اطلاعات تکمیلی (تمایل به ایجاد و حفظ ساختارها): در رفتارها و برخوردها و تصمیمها و انتخابها، آیا بر اساس اطلاعات در دسترس عمل می‌کنید یا همیشه ترجیح می‌دهید تا حد امکان صبر کنید تا اطلاعات بیشتری گردآوری کنید؟ (قضاوت گرا J – ادراکی P)

پس ارائه توضیحات کامل و شفاف به شرکت کنندگان ، تست MBTI  برگزار شد و نتایج شخصیتی هر فرد به وی ارائه گردید و به بررسی و تحلیل ۱۶ تیپ شخصیتی بیان شده در این تست و مشاغل مناسب برای هر یک پرداخته شد.

در نهایت شرکت کنندگان با دانستن نوع تیپ شخصیتیشان و مشاغل مناسب خود توانستند نتایج بسیار خوبی از کارگاه به همراه داشته باشند.

 

 

در: کارگاه برچسب ها: MBTI, اشتغال, علوم شناختی
مقالات مرتبط

کارگاه نیاز سنجی تا دست یابی به ایده (Design thinking)

مرداد ۲۲, ۱۳۹۶ | امید

  کارگاه نیاز سنجی تا دست یابی به ایده   در این کارگاه که همزمان با نخستین نمایشگاه...

ادامه مطلب ...

انتخاب مناسبترین شغل بر اساس روش ACIP

مرداد ۲۲, ۱۳۹۶ | امید

    انتخاب مناسبترین شغل بر اساس روش ACIP   در این کارگاه که همزمان با نخستین نمایشگاه...

ادامه مطلب ...

آموزش صفر تا صد پیدا کردن یک کارفرما خوب

مرداد ۲۲, ۱۳۹۶ | امید

    آموزش صفر تا صد پیدا کردن یک کارفرما خوب   این کارگاه آموزشی  به منظوربیان اهمیت...

ادامه مطلب ...
jobfair