مناسب ترین مسیر شغلی شما چیست؟

مرداد ۲۲, ۱۳۹۶
| | |
اشتراک گذاری:

 

مناسب ترین مسیر شغلی شما چیست؟

 

اولین همایش انجمن توسعه مهارت های شغلی با عنوان “مناسب ترین مسیر شغلی شما چیست؟” در تاریخ ۹/۸/۹۵ ساعت ۱۲ الی ۱۴ در سالن همایش ساختمان تحصیلات تکمیلی دانشکده کشاورزی با حضور دانشجویان و اساتید دانشگاه برگزار شد.

هدف از برگزاری این همایش ; نقد و بررسی شرایط حاکم بر فضای کار ، گفتگو با مدیران منابع انسانی در صنعت و ارتباط با مرکز کارافرینی Mighty labs برلین آلمان تدوین شده بود.

در ابتدای مراسم پس از قرائت قرآن مجید و خوش آمدگویی مجری برنامه ، جناب آقای دکتر کاظمی عضو هیئت علمی دانشکده اقتصاد و علوم اداری  به بررسی فضای بازار کار پرداختند. در طی سخنرانی ، ایشان به ارائه نرخ آمار بیکاری در جامعه و توزیع وضعیت اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاه فردوسی مشهد در  مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد پرداختند و در ادامه مهم ترین چالش ها و دلایل بیکاری مانند کمبود مهارت ها ، عدم تناسب ظرفیت پذیرش با نیاز ها و رواج نیافتن فرهنگ کارافرینی و … را مطرح نمودند و برای حل این مشکلات راه کارهایی همچون اضافه شدن دوره های مهارت افزایی ، در نظر گرفتن معیارهایی برای سنجش دانش نظری و توان علمی دانشجویان در آستانه فراغت از تحصیل ، گسترش واحدهای خدماتی و صنایع کوچک و متوسط با توجه به قدرت اشتغال زایی بالای آنها و … را بیان نمودند.

در ادامه ی مراسم به پخش ویدئویی انگیزشی با هدف ایجاد انگیزه و روحیه تلاش و پشتکار برای دانشجویان و هدفدار تر بودن در دوران تحصیل اقدام شد.

پس از آن جناب آقای مهندس معتمدی به عنوان دبیر انجمن توسعه مهارت های شغلی و هم چنین فعال حاضر در صنعت و کار به شرح و توضیح جهت یابی شغلی و چگونگی انجام آن پرداختند.

ایشان با معرفی  پارامتر ها و  عوامل موثر بر انتخاب  هر شغل و تاثیر این پارامترها بر انتخاب مناسب ترین شغل برای هر فرد،  به ارائه راه حل هایی با توجه به  این پارامترها در غالب اهداف اصلی انجمن و نرم افزار جابزوی برای کمک به افراد,  پیشنهاد شد.

در ادامه ایشان ضمن معرفی انجمن و بیان اهداف اصلی آن ، روند فعالیت ها و چشم انداز آینده انجمن را تشریح نمودند.

در پایان مراسم گزارشی از بنیاد کارآفرینی Mighty labs  برلین آلمان که آقای مهندس اردکانیان دانشجوی دانشگاه فردوسی جهت گذراندن دوره های آموزشی برای راهنمایی و شروع ایده کارآفرینانه خود حضور داشتند و به طور مختصر برنامه های این بنیاد و کارگاه های آموزشی آن را شرح دادند.

 

 

در: همایش برچسب ها: انتخاب شغل, مسیر شغلی, مناسب ترین شغل
مقالات مرتبط

گزارش دومین نمایشگاه کار دانشگاه فردوسی مشهد – قسمت دوم

آذر ۲۳, ۱۳۹۶ | محسن معتمدی

دومین نمایشگاه کار دانشگاه فردوسی،با حضور ۲۲ شرکت و با درخواست ۹۲ جایگاه شغلی برای استخدام برگزار شد....

ادامه مطلب ...

چگونه راحت استخدام شویم؟

مرداد ۲۳, ۱۳۹۶ | امید

  چگونه راحت استخدام شویم؟   ابتدا مراسم با تلاوت آیاتی از قران کریم و سرود ملی آغاز...

ادامه مطلب ...

مناسبترین انتخاب شغلی شما چیست؟

مرداد ۲۳, ۱۳۹۶ | امید

  مناسبترین انتخاب شغلی شما چیست؟   همایش با عنوان مناسبترین انتخاب شغلی شما چیست؟ در تاریخ ۳/۱۲/۱۳۹۵...

ادامه مطلب ...
jobfair