مناسبترین انتخاب شغلی شما چیست؟

مرداد ۲۳, ۱۳۹۶
| | |
اشتراک گذاری:

 

مناسبترین انتخاب شغلی شما چیست؟

 

همایش با عنوان مناسبترین انتخاب شغلی شما چیست؟ در تاریخ ۳/۱۲/۱۳۹۵ ساعت۱۴-۱۲ در محل دانشکده مهندسی برگزار گردید .

در این همایش ابتدا پس از قرائت قرآن ، جناب آقای دکتر کاظمی عضو هیئت علمی دانشکده اقتصاد و علوم اداری  به بررسی فضای بازار کار پرداختند. در طی سخنرانی ، ایشان به ارائه نرخ آمار بیکاری در جامعه و توزیع وضعیت اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاه فردوسی مشهد در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد پرداختند و در ادامه مهم ترین چالش ها و دلایل بیکاری مانند کمبود مهارت ها ، عدم تناسب ظرفیت پذیرش با نیاز ها و رواج نیافتن فرهنگ کارافرینی و … را مطرح نمودند و برای حل این مشکلات راه کارهایی همچون اضافه شدن دوره های مهارت افزایی ، در نظر گرفتن معیارهایی برای سنجش دانش نظری و توان علمی دانشجویان در آستانه فراغت از تحصیل ، گسترش واحدهای خدماتی و صنایع کوچک و متوسط با توجه به قدرت اشتغال زایی بالای آنها و … را بیان نمودند.

در زمینه توانایی های شغلی ،مهارت یابی و خودشناسی نیز مهندس مصطفی پور علی توضیحاتی را ارئه کردند،و مطابق با آمار موجود بیان کردند که از نظراشتغال استان خراسان رضوی در جایگاه بهتری نسبت به سایر استان ها قرار دارد . در این زمینه مشاغل فارغ التحصیلان رشته های کامپیوتر را در جایگاه مناسبی نشان داده اما تمام این سخنان را برای یک فرد مشروط بر آن می داند که از مهارت های کافی برخوردار بوده و به خودشناسی درستی از خود و شغلشان دست یابند.

 

همچنین در ادامه در زمینه افزایش مهارت ها و توانایی های شغلی به منظور کسب اطمینان بیشتر در زمینه کسب شغل مهندس معتمدی توضیحاتی ارائه کردند و همبستگی علم و دانش با توانایی و عمل را یکی از مهمترین عوامب موفقیت در این مسیر دانسته اند .

« تنها چیزی که می تواند مانع ما باشد خود ما و تخیل ماست »

 

در: همایش برچسب ها: انتخاب شغل, مسیر شغلی, مناسب ترین شغل
مقالات مرتبط

گزارش دومین نمایشگاه کار دانشگاه فردوسی مشهد – قسمت دوم

آذر ۲۳, ۱۳۹۶ | محسن معتمدی

دومین نمایشگاه کار دانشگاه فردوسی،با حضور ۲۲ شرکت و با درخواست ۹۲ جایگاه شغلی برای استخدام برگزار شد....

ادامه مطلب ...

چگونه راحت استخدام شویم؟

مرداد ۲۳, ۱۳۹۶ | امید

  چگونه راحت استخدام شویم؟   ابتدا مراسم با تلاوت آیاتی از قران کریم و سرود ملی آغاز...

ادامه مطلب ...

شغل مناسب من در صنعت غذا چیست؟

مرداد ۲۲, ۱۳۹۶ | امید

  شغل مناسب من در صنعت غذا چیست؟   اولین همایش از سلسله همایشات فرصت های شغلی در...

ادامه مطلب ...
jobfair