انتخاب مناسب ترین مسیر شغلی به روشACIP

مرداد ۲۲, ۱۳۹۶
| | |
اشتراک گذاری:

انتخاب مناسب ترین مسیر شغلی به روشACIP

 

اولین کارگاه انتخاب مناسب ترین مسیر شغلی به روش ACIP  در دانشگاه فردوسی توسط انجمن توسعه مهارت های شغلی در تاریخ ۳ آذر ماه ۱۳۹۵ ساعت ۱۴ الی ۱۸:۳۰ در محل ساختمان تحصیلات تکمیلی دانشکده کشاورزی برگزار شد.

هدف از برگزاری این کارگاه انتخاب مناسب ترین مسیر شغلی براساس روشACIP همراه با شناساندن ویژگی های شخصیتی افراد حاضر در کارگاه ; با استفاده از تست شخصیت شناسی بود.

در این کارگاه که از تمامی دانشجویان دانشگاه حضور داشتند.

در ابتدا آقای مهندس معتمدی دبیر انجمن به معرفی کلی این کارگاه و کاربرد های این روش برای یک انتخاب مناسب پرداختند.

سپس برای پیاده سازی این روش ، شرکت کنندگان را در گروه های ۴ نفره تقسیم نمودند تا با مشارکت همدیگر و پاسخ دادن به سوالات آماده شده از قبل توسط انجمن ، به اجرای بند شماره ۱ کارگاه یعنی Alternatives پرداختند.

در این بند گروه ها به شناسایی همه گزینه های موجود شغلی با توجه به مجموعه سوالات ارائه شده پرداختند که در حین این مشارکت گروهی ۳ نفر به عنوان منتور و راهنما ، پاسخگو سوالات احتمالی گروه ها و راهنمای آنها بودند.

سپس برای انجام بند شماره ۲ کارگاه یعنی Consequences   گروه ها از بین همه ی گزینه های انتخابی به بررسی دو گزینه مناسب تر پرداختند. گزینه هایی که بهترین هستند و نتایج و جوانب مثبت و منفی آنها را بررسی نمودند.

سپس در بند سوم Information ، اطلاعات  کافی و جامع را نسبت به دو شغل مورد بررسی جستجو کردند و در این مرحله  اطلاعاتی که مبنای تصمیم گیری و انتخاب آنها بوده است را جمع آوری نموده اند. با داشتن این اطلاعات اعتماد به نفس افزایش می یابد و با قدرت بیشتری برنامه اجرایی تصمیم خودشان را ، تدارک می بینند. در این مرحله برای جمع آوری اطلاعات از تمامی منابع مانند کتاب ، مجله ، اینترنت و خبرگان باید استفاده کرد.

قبل از اجرای بند آخر کارگاه ، از حاضران تست شخصیت شناسی گرفته شد که به توضیح مفصل این تست توسط آقای مهندس اردکانیان انجام شد و پس از آن به تفسیر تست ها براساس شخصیت افراد و توضیح شخصیت رفتاری آنها و مشخص کردن شغل های مناسب برای آنها پرداخته شد.

در آخرین بند یعنی Planning  ، فرم های چگونگی برنامه ریزی برای طی نمودن مسیر انتخاب و تصمیم ، به شرکت کنندگان داده شد. اهمیت این مرحله (برنامه ریزی) در تحقق تصمیم به حدی است که آنرا جزئی از مراحل تصمیم گیری درست می دانند.

در پایان این کارگاه شرکت کنندگان با روش صحیح و مناسب انتخاب شغل آینده شان با این روش آشنا شدند.

 

در: کارگاه برچسب ها: َACIP, انتخاب شغل, تصمیم گیری
مقالات مرتبط

کارگاه نیاز سنجی تا دست یابی به ایده (Design thinking)

مرداد ۲۲, ۱۳۹۶ | امید

  کارگاه نیاز سنجی تا دست یابی به ایده   در این کارگاه که همزمان با نخستین نمایشگاه...

ادامه مطلب ...

انتخاب مناسبترین شغل بر اساس روش ACIP

مرداد ۲۲, ۱۳۹۶ | امید

    انتخاب مناسبترین شغل بر اساس روش ACIP   در این کارگاه که همزمان با نخستین نمایشگاه...

ادامه مطلب ...

آموزش صفر تا صد پیدا کردن یک کارفرما خوب

مرداد ۲۲, ۱۳۹۶ | امید

    آموزش صفر تا صد پیدا کردن یک کارفرما خوب   این کارگاه آموزشی  به منظوربیان اهمیت...

ادامه مطلب ...
jobfair